Contributor:

Burda, Bogumiła - red. ; Konopnicka, Małgorzata - red. ; Majcherek, Ewa Elżbieta - red.

Title:

Bibliografia druków sulechowskiej oficyny Frommannów z lat 1726-1798 w zbiorach bibliotek polskich

Subject and Keywords:

Frommann, Gottlob Benjamin (ca 1702-1741) ; Sulechów (woj. lubuskie) ; Züllichau ; wydawnictwa ; drukarstwo - 18 w. ; bibliografia ; biblioteki polskie

Abstract_pl:

Niniejsza publikacja ma za zadanie przybliżyć działalność wydawniczą osiemnastowiecznego wydawnictwa z Sulechowa. Dziś, niestety, większość zachowanych druków jest ogromnie rozproszona. O ile w niemieckich bibliotekach znajduje się wiele sulechowskich pozycji, o tyle w polskich bibliotekach ich zasób jest bardzo skromny. ; Najliczniejszy zbiór znajduje się w Bibliotece Narodowej w Warszawie, gdzie zgromadzono 116 ?sulechowskich? tytułów, drugim ośrodkiem jest Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze. Głównym celem publikacji jest wskazanie, gdzie w polskich bibliotekach możnaszukać druków z sulechowskiego wydawnictwa, a tym samym, jaki jest stan ich zachowania (z wstępu).

Description:

Praca naukowa finansowana w ramach programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą "Narodowy Program Rozwoju Humanistyki w latach 2016-2019", nr projektu 0274/NPRH4/H2b/83/2016 - "Halle i Sulechów jako ośrodki pietyzmu i edukacji. Przepływ myśli pedagogicznej i wydawniczej. Rodowody społeczne wychowanków i kadry pedagogicznej oraz ich kariery zawodowe", pod kierownictwem dr hab. Bogumiły Burdy, prof. UZ, w Instytucie Historii Wydziału Humanistycznego UZ.

Publisher:

Zielona Góra: Oficyna Wydawnicza Uniwersytetu Zielonogórskiego

Date:

2019

Resource Type:

książka

Format:

application/pdf

Language:

pol ; ger

Rights:

Biblioteka Uniwersytetu Zielonogórskiego